Контакт-центр (0564) 626-104
 
Контакт-центр (0564) 626-104

До уваги клієнтів

10.02.2017 / 13:12

ПАТ «Криворіжгаз» попереджає про зростання небезпеки при користуванні газом взимку

За даними Держгірпромнагляду лише за два тижні цього року в Дніпропетровській області зареєстровано чотири нещасних випадки при використанні газу в побуті
Як горить на плитці газ - наглядай за ним весь час Як горить на плитці газ - наглядай за ним весь час ФОТО: 104.ua

З настанням холодів одним з найпоширеніших порушень правил безпеки стає сушіння білизни за допомогою побутових плит. Намагаючись швидше висушити свої речі, люди прив'язують мотузки до газопроводів над плитою. Але ця безпечна, на думку деяких споживачів, ситуація може призвести до жахливих наслідків - пожеж, отруєнь і вибухів.

Прагнучи утримати тепло в приміщеннях споживачі щільніше закривають кватирки і вікна, заклеюють вентиляційні канали. При цьому вони забувають, що під час використання опалювальних газових приладів у великих обсягах згорає кисень, а при його нестачі утворюється чадний газ. Не знайшовши виходу від поширюється по дому. Перебування впродовж двох годин у приміщенні з концентрацією чадного газу в повітрі лише 0,1% призводить до втрати свідомості, після чого людина може швидко померти.

Не менш небезпечно використовувати для обігріву газові плити й духовки. Для того, щоб спалити 1 кубометр газу потрібно близько 10 кубометрів повітря. А для нормального функціонування людського організму одній людині необхідне свіже повітря в об'ємі 60 метрів кубічних за 1 годину. Якщо конфорка горітиме при зачиненому вікні, жодна вентиляційна система не в змозі забезпечити потрібну циркуляцію повітря, що збільшує ризик отруєння чадним газом.

Перепади температури, швидкості вітру, а також вологості повітря можуть призвести до обмерзання оголовків труб димоходів в будинках, що ускладнює виведення з приміщення шкідливих продуктів горіння. Тому, у зимовий період - не рідше одного разу на місяць, а в період значного похолодання - щоденно, власникам будинків необхідно проводити огляд оголовків димоходів. Крім того, суворо дотримуватися строків перевірки та прочищення димових та вентиляційних каналів.

«Ефективної роботи газового господарства не завжди достатньо, щоб повністю запобігти трагічним випадкам, які пов’язані з порушеннями при використанні газового обладнання. Необхідно, щоб наші споживачі усвідомили, що дотримання правил безпеки – це не чиясь примха, а передусім запорука збереження їхнього життя та здоров’я. Тому ми неодноразово будемо нагадувати та акцентувати на дотриманні цих правил» - говорить начальник служби 104 Микола Ліпунов.

ПАТ «Криворіжгаз» рекомендує вмикати газові прилади при відчиненій кватирці або встановленому на провітрювання вікні. Перед використанням побутових газових приладів обов'язково перевіряти наявність тяги. А щоб не довелося визначати наявність чадного газу в приміщеннях за відчуттями власного організму, встановіть спеціальний датчик – сигналізатор, який оповістить Вас про те, що в приміщенні з'явився чадний газ. 

Джерело: