Контакт-центр (0564) 626-104
 
Контакт-центр (0564) 626-104

Новини

26.06.2018 / 10:09

Чому не можна експериментувати з газом і куди звертатися за допомогою фахівців

У Кривому Розі і Криворізькому районі виявлено 278 випадків самовільного втручання в газову систему
Безпека при користуванні газом у побуті - понад усе! Безпека при користуванні газом у побуті - понад усе! ФОТО: 104

Вдалі експерименти практично завжди приносять нові емоції, адреналін, збирають багато лайків і репоста в соцмережах. Однак, якщо мова йде про ваше життя і рідних, запам'ятайте - для вас такі експерименти повинні стати табу. Один невірний крок - і ви можете просто не прокинутися вранці. Тому далі в матеріалі - про вашу безпеку і небезпеку самовільного обслуговування газового обладнання.

Чому не можна експериментувати з газом

Як мінімум після самовільних і невдалих експериментів з газовим установками у вас почнеться: головний біль, блювота, запаморочення, біль у грудях, дратівливість, сплутаність свідомості, синюшнього відтінку шкіри і навіть втрата свідомості. Як максимум - ви ставите під загрозу своє життя і життя ваших рідних людей, дітей, адже немає ніякої гарантії, що ви все зробили по інструкції. А ви, в принципі, і не могли самостійно, наприклад, замінити колонку. Тому що ви - не фахівець у цій сфері.

Однак уже з початку 2018 року спеціалістами ПАТ «Криворіжгаз» було виявлено 278 випадків самовільного втручання в систему газопостачання, в тому числі 140 замін і переносів газового обладнання. Кожен з перерахованих вище випадків загрожує аварією і небезпечний для здоров'я і життя оточуючих.

Що робити, якщо «тягне на подвиги»?

Звичайно ж, не робити їх. Спочатку просто загугли і дізнайтеся, які можуть бути наслідки, про що ми розповідали вище. Впевнені, що після цього ви не захочете допустити аварії і ризикувати життям.

"Споживачам необхідно дотримуватися простих правил безпеки при використанні газу в побуті. Ні в якому разі НЕ робити заміну або ремонт газового обладнання самостійно. Необхідно, щоб наші споживачі усвідомили, що дотримання правил безпеки - це не чиясь примха, а перш за все запорука збереження їх життя і здоров'я. Тому ми неодноразово будемо нагадувати і акцентувати увагу на дотримання ЦИХ правил", - каже Марина Терентьева, головний інженер ПАТ «Криворіжгаз».

А якби не викликали аварійну бригаду?

А ось один із споживачів не дотримувався порад. Ця історія сталася в минулому році, але не втрачає своєї актуальності. В АДС надійшов виклик - відсутність газу за адресою вул. Нахімова, будинок №28. Відразу на місце події виїхала аварійна бригада. Обстежили внутрібудинкову систему газопостачання вказаного житлового будинку. З'ясувала, що один з жителів самовільно підключив водонагрівач проточний газовий. При цьому переплутавши при підключенні газову трубу з водопровідної, до якої приєднав водонагрівач. Власне, через такий невдалий і небезпечний експеримент, водою була заповнена вся будинків система.

Оцінивши ситуація аварійна бригада прийняла першочергові заходи. Були проведені роботи з видалення води з газопроводу та відновлено газопостачання.

Якби не аварійна бригада, то ось такий безвідповідальний власник квартири міг завдати шкоди сусідам.

Коли звертатися до фахівців?

Фахівці ПАТ «Криворіжгаз» мають дозвіл на виконання робіт. Вони можуть зробити все якісно. Тому до них слід звертатися за допомогою, якщо треба провести заміну колонки, котла або навіть перенесення газової  плити.

З приводу заміни або установки газового обладнання споживачам необхідно звертатися в Центр обслуговування клієнтів. Для зручності споживачів такі центри розташовані в різних районах міста.

Висновок

Самовільне втручання в систему газопостачання - це не тільки порушення законодавства України, а й загроза життю людей і безпеки житла, що несе за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

Джерело: