Контакт-центр (0564) 626-104
 
Контакт-центр (0564) 626-104

Новини

19.04.2018 / 09:27

Газові компанії Дніпропетровщини планують збільшення інвестицій у модернізацію газових мереж

Протягом останніх 12 років газорозподільні компанії Дніпропетровської області інвестували у модернізацію систем газопостачання 246,8 млн. грн.
Газові компанії Дніпропетровщини планують збільшення інвестицій у модернізацію газових мереж ФОТО: ПАТ "Криворіжгаз"

Усі кошти, які надходять до ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Дніпрогаз» та ПАТ «Криворіжгаз» як тарифна складова витрачаються на виробничу діяльність та фінансування інвестиційних програм, які затверджує державний регулятор НКРЕКП.

Впродовж 2006-2011 років робота газових компаній регіону була спрямована на підтримання газових мереж у належному технічному стані, без їх модернізації та поліпшення експлуатаційних показників.

За результатами діяльності у зазначений період на підтримку у робочому стані газорозподільних мереж з метою забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання було спрямовано близько 51 млн. грн. Спеціалістами компаній виконано заміну близько 53 км газорозподільних мереж на суму 15,9 млн. грн., газорегулюючого обладнання  та відключаючих пристроїв на суму 14,9 млн. грн., капітальні ремонти та заміну засобів ЕХЗ вартістю 20,1 млн. грн.

Починаючи з 2012 року, компаніями, зважаючи на поважний вік ГРМ (експлуатуються з 50-х років ХХ сторіччя), була переглянута стратегія розвитку та модернізації ГРМ, адже через значний термін експлуатації газотранспортна система регіону потребує чималих капіталовкладень для здійснення її реконструкції.

Так, за період з 2012-2017 років замінено, побудовано та реконструйовано понад  68 км газопроводів, 822 ГРП, ШРП, КБРТ, 286 вимикаючих пристроїв, 1844 засоби електрохімзахисту газопроводів, встановлено 574 систем телеметрії у ГРП та ШРП, 9079 засобів дистанційної передачі показань лічильників газу на загальну суму близько 196 млн. грн. Даний обсяг фінансування перевищує показники аналогічного періоду майже у 4 рази, а виконання зазначених робіт дозволило збільшити відсоток загальної захищеності газових мереж Дніпропетровської області на 20% у порівнянні з 2006-2011 роками.

Протягом останніх років спеціалісти газових компаній у своїй роботі використовують сучасні матеріали та обладнання, новітні методи та технології. Наприклад, застосування поліетиленових газопроводів дозволяє у 2 рази збільшити термін експлуатації мереж, виключити витрати на антикорозійний захист та відновлення ізоляційного покриття; використання регуляторів імпортного виробництва дає змогу підвищити надійність та зменшити витрати на їх експлуатацію; встановлення сучасних вимикаючих пристроїв суттєво зменшує витрати на технічне обслуговування.

«Для забезпечення сталого газопостачання правобережжя і лівобережжя міста, особливо в осінньо-зимовий період, ПАТ «Дніпрогаз» при взаємодії з Дніпропетровською облдержадміністрацією та Дніпропетровською міською радою у 2013 році було застосовано новітню технологію, яка не має аналогів на території країн колишнього СНД, а саме виконано комплекс робіт з реновації застарілого підземного газопроводу високого тиску діаметром 500 мм, протяжністю 1200 м в центральній частині міста по вул. Сєрова та вул. Ю. Словацького на ділянці від проспекту Пушкіна до Набережної річки Дніпро. Роботи виконувалися безтраншейним методом, за німецькою технологією «PRIMUS LINE» з укладанням полімерно-кевларового рукава всередині ремонтованої ділянки газопроводу, за рахунок коштів акціонерів. Санація газопроводу протяжністю понад кілометр проводилася вперше не тільки на Україні, але й у світовій практиці, - коментує технічний директор ПАТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний. – Окрім цього, серед найбільш вагомих інвестиційних проектів, реалізованих у нашому регіоні вперше за 60 років – виконання капітального ремонту та реконструкції ГРП високого тиску № 2 та № 5 з обсягом споживання понад 0,5 млрд. кубометрів газу на рік кожна».

У теперішній час спеціалісти ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Дніпрогаз» та ПАТ «Криворіжгаз» продовжують активно працювати над втіленням своєї основної стратегії, яка полягає у реалізації заходів, що сприятимуть зменшенню втрат природного газу, покращать енергоефективність ГТС та підвищать безпеку газопостачання регіону.

Через чинну методику формування тарифу на розподіл газу, яка залежить від обсягів споживання, компанії отримують нерівномірні надходження тарифних коштів, а обсяг інвестицій, що затверджує НКРЕКП, покриває лише витрати на невідкладні ремонти та підтримання газових мереж у робочому стані.

Газовими компаніями Дніпропетровщини розроблено та подано на затвердження НКРЕКП Плани розвитку ГРМ на період з 2018 по 2027 роки на загальну суму понад 1,5 млрд. грн. У разі перегляду тарифу у бік збільшення та його затвердження держрегулятором це позитивно вплине на розвиток та відновлення газорозподільних мереж, дозволить розвивати вже існуючі на підприємствах сучасні технології та впроваджувати нові, підвищить рівень надійності газопроводів, дасть змогу утримувати їх у належному стані, надавати клієнтам якісні послуги та створювати нові сервіси.

Джерело: