Контакт-центр (0564) 626-104
 
Контакт-центр (0564) 626-104

Новини

25.01.2017 / 16:10

Природний газ, який постачається в оселі криворіжців відповідає державним стандартам

За результатами лабораторних аналізів середня калорійність природного газу, який отримували криворіжці в 2016 році, становить 8200 ккал/м. куб. Це основний показник якості палива від якого залежить швидкість закипання чайника у споживача. Відповідно до державного стандарту, вона повинна бути не нижчою 7600 ккал/куб. м, в той час як на території Кривого рогу калорійність газу приблизно на 8% перевищує норму.
Проведення планового технічного обслуговування є запорукою безпеки користування газом Проведення планового технічного обслуговування є запорукою безпеки користування газом ФОТО: ПАТ "Криворіжгаз"

Для підтвердження якості природного газу, що постачається споживачам Кривого рогу, впродовж 2016 року було проведено понад сотню його лабораторних аналізів, які оформлені відповідними протоколами. Дані засвідчують, що теплота згорання природного газу відповідає встановленим стандартам якості, а її показник впродовж року коливався від 8100 до 8300 ккал/куб. м.

Основний показник якості природного газу – теплота згоряння. Чим вона вища, тим менший обсяг газу необхідно витратити на приготування їжі чи обігріву оселі. Однак ця величина може коливатися в межах допустимої норми. Це пов’язано з тим, що газ надходить у систему із декількох джерел – власний видобуток або реверс. Тому, в залежності від регіону країни, калорійність газу може відрізнятися.

До споживачів міста Кривий ріг та Криворізького району розподіл природного газу здійснюється від 11 газорозподільних станцій, які належать державній компанії «Укртрансгаз». На станціях природний газ одорують, тобто надають специфічного запаху, і лише потім він потрапляє в мережу ПАТ «Криворіжгаз». На цьому етапі впливати на склад природного газу та здійснювати з ним будь-які маніпуляції технічно неможливо. Адже система є повністю герметичною і втручання в її роботу є вибухонебезпечним. 

«Найпоширеніші нарікання споживачів стосуються зміни кольору природного газу. Це може бути пов’язано з банальним забрудненням пальників, або неповним згоранням природного газу через барк кисню у приміщенні. Тому передусім споживачам необхідно провести технічний огляд газового обладнання», - наголошує Анастасія Озерян. 

За її словами, щоб в подальшому не виникало сумнівів щодо якості природного газу, необхідно привести його систему постачання до європейських стандартів. Тобто, коли споживач оплачує не за використанні кубометри газу, а за калорії. В такому випадку питання щодо якості газу більше виникати не будуть, адже споживач сплачуватиме не за обсяг енергоресурсу, а за якість отриманого товару. 

З результатами перевірки якості газу можна ознайомитися тут.

Джерело: