Контакт-центр (0564) 626-104
 
Контакт-центр (0564) 626-104

Новини

22.05.2020 / 08:33

З початку 2020 року збитки АТ "Криворіжгаз" склали 29 млн гривень

За чотири місяці 2020 року збитки компанії "Криворіжгаз" склали 29 млн гривень. Такий результат пояснюється тим, що тарифи на доставку газу, затверджені НКРЕКП для "Криворіжгазу" на перше півріччя поточного року, покривають лише 79% собівартості послуги. Вирівнювання тарифу до економічно обґрунтованого рівня з 1 липня дозволить до кінця року вивести компанію максимально близько до точки беззбитковості.
АТ "Криворіжгаз" АТ "Криворіжгаз" ФОТО: ПАТ "Криворіжгаз"

В кінці 2019 НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифів на доставку газу: з 1 січня та 1 липня 2020 року. Це було зроблено для зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період. Чинний тариф в першій половині 2020 року є збитковим для "Криворіжгазу" - за період з січня по квітень компанія отримала збитки на суму 29 млн грн. Ситуацію погіршує той факт, що не всі клієнти оплачують доставку газу - станом на 01.05.2020, тільки теплопостачальні підприємства мають заборгованість перед АТ "Криворіжгаз" в розмірі майже 20 млн гривень.

В умовах дефіциту тарифної виручки компанія не може в повній мірі здійснювати всі заплановані ремонтні роботи в рамках інвестиційної програми, замінити зношене обладнання і повністю розрахуватися з Оператором ГТС за послуги балансування. Тому оплату за доставку газу направляють на пріоритетні напрямки: роботу аварійної служби 104, екстрені ремонти, оплату праці та засоби індивідуального захисту співробітників.

При цьому "Криворіжгаз" продовжує працювати в посиленому режимі, адже першочерговим завданням компанії, особливо в режимі карантину, є безаварійність і безперебійність газопостачання.

"За час карантину ми ліквідували понад 550 витоків газу в Кривому Розі і Криворізькому районі. Аварійна служба 104 в середньому в день виконує 15 виїздів за викликами споживачів. Машини АДС повинні бути заправлені і укомплектовані необхідним обладнанням для пошуку та ліквідації витоків газу. У той же час більшість планових робіт знаходяться в режимі простою і очікування через брак фінансування", - розповідає технічний директор "Криворіжгазу" Анатолій Пономаренко.

Початок дії економічно обґрунтованого тарифу для АТ "Кріворожаз" з 1 липня 2020 року, при збереженні низьких ринкових цін на газ, дозволить до кінця року вивести компанію максимально близько до точки беззбитковості.

 

Джерело: