Контакт-центр (0564) 626-104
 
Контакт-центр (0564) 626-104

Новини

27.04.2020 / 08:00

За 3 місяці 2020 року АТ "Криворіжгаз" зафіксувало понад 100 випадків незаконного використання газу

Протягом трьох місяців 2020 АТ "Криворіжгаз" зафіксувало 102 випадки несанкціонованого використання газу. З них 39 шляхом врізки в систему газопостачання. За спожитий, але неоплачений газ порушники повинні сплатити понад 2,5 млн. гривень донарахованих збитків. В середньому, за кожним фактом порушення донараховується близько 28 тис. гривень.
АТ "Криворіжгаз" АТ "Криворіжгаз" ФОТО: ПАТ "Криворіжгаз"

«В першу чергу споживачі повинні розуміти, що несанкціоноване втручання в роботу газових мереж не тільки протизаконно, а й несе загрозу життю і здоров'ю оточуючих», - зазначив головний інженер «Криворіжгаз» Борис Рибка.

 

Крім того, було виявлено 63 факти втручання в роботу газового лічильника побутовими споживачами. Цим порушникам були здійснені донарахування на суму понад 1,4 млн гривень. Це сума коштів за раніше використаний, але неоплачений газ, а не штраф.

 

Експертизи газових лічильників споживачів проводяться за участю незалежних експертів метрології та стандартизації. Якщо втручання в роботу лічильника комісією не підтверджено експертизою, то споживач не сплачує її вартість. Оплата збитків за несанкціоноване використання газу і вартість експертизи лічильника здійснюється тільки при підтвердженні факту крадіжки газу.

 

У грудні 2018р НКРЕКП були внесені зміни до Кодексу ГРМ. Згідно зі змінами, за втручання в роботу лічильника з простроченим терміном повірки споживачу, крім вартості експертизи, доведеться сплатити збитки за несанкціоноване використання газу. Тобто незалежно від того прострочений термін повірки лічильника, порушники повинні сплатити вартість експертизи - близько 3 тис грн і збитки за незаконне використання газу. Розмір збитків розраховується в кожному випадку індивідуально.

 

Джерело: