Контакт-центр (0564) 626-104
 
Контакт-центр (0564) 626-104

Пресрелізи

03.07.2020 / 14:28

400 грн на 1 кілометр газопроводів передбачено на роботи з безпеки мереж в тарифі для "Криворіжгазу"

Фінансування робіт з безпеки мереж залишається на рівні, менше необхідного. При відсутності інвестицій до кінця року в Кривому Розі і Криворізькому районі повністю зношених виявиться 1134 км газопроводів і 376 газорегуляторних пунктів, в тому числі шафового типу.
АТ "Криворіжгаз" АТ "Криворіжгаз" ФОТО: ПАТ "Криворіжгаз"

В діючому тарифі на розподіл газу для АТ "Криворіжгаз" на безпеку мереж передбачено 400 грн в місяць на 1 км газопроводів. Йдеться про такі витрати:

- 364 грн ремонт газопроводів і обладнання, а також матеріали для них;

- 37,5 грн електроенергія для станцій електрохімзахисту, іншого обладнання.

"Криворізькій газорозподільній системі більше 40 років і діючого тарифу вистачає лише на екстрені локальні ремонти", - сказав в.о. директора технічного АТ "Криворіжгаз" Борис Рибка.

У Кривому Розі і Криворізькому районі 38% газопроводів побудовані більше 40 років тому. Рівень зносу газорозподільних мереж досяг 73%. В таких умовах для їх модернізації необхідні інвестиції на рівні 26,9 млн грн на рік, що дозволить не тільки підвищити рівень безпеки газопостачання, а й зробити систему набагато ефективніше і дешевше в обслуговуванні. У той час, як в тарифі на доставку передбачено тільки 9 млн. грн.

"Якщо продовжувати і далі ігнорувати недофінансування робіт з безпеки мереж, то до кінця року повністю зношених виявляться 1134 км газопроводів і 376 газорегуляторних пунктів, в тому числі шафового типу. Оскільки 37% обладнання (ГРП / ШГРП) є з граничним терміном експлуатації (10-25 років), а 62% вичерпало його (понад 25 років) і є морально застарілим", - сказав в.о. директора технічного АТ "Криворіжгаз" Борис Рибка.

З початку року бригади аварійно-диспетчерської служби здійснили 3744 виїздів на виклики споживачів. Щодня диспетчери отримують близько 50 дзвінків. За статистикою велика частина викликів пов'язана з підозрою на витоку газу на внутрішньобудинкових мережах. 8 аварійних бригад цілодобово працюють для споживачів природного газу Кривого Рогу і Криворізького району, оперативно виїжджають на виклики, ліквідовують аварійні ситуації, щоб забезпечити безпечну та безперебійну доставку газу.

Довідка. Регіональна Газова Компанія – сервісна компанія, яка розробляє інноваційні та комплексні рішення для енергетичного сектору, спрямовані на підвищення якості клієнтського обслуговування, модернізацію галузі та впровадження європейських стандартів роботи операторів ГРМ. Під брендом РГК працює 20 газорозподільних компаній, в яких зайняті 38 тисяч фахівців. Вони обслуговують 250 тис. км газопроводів та понад 8 млн. споживачів газу.

Джерело: