Контакт-центр (0564) 626-104
 
Контакт-центр (0564) 626-104

Прес-релізи

09.10.2015 / 11:37

Профспілка ПАТ «Криворіжгаз» звернулася до влади з проханням не допустити банкрутства компанії

Сьогодні ПАТ «Криворіжгаз», як і більшість газових компаній України вимушено працювати в складних умовах відсутності необхідного фінансування, браку коштів на обслуговування та модернізацію газотранспортної системи, спустошення фонду оплати праці. З метою стабілізації ситуації в газовому секторі, профспілкова організація компанії звернулася до Президента і Прем'єр-міністра
Конференція працівників газорозподільних підприємств України Конференція працівників газорозподільних підприємств України ФОТО: 104.ua

24 вересня в Українському домі відбулася Конференція працівників газорозподільних підприємств України. На заході були присутні майже 400 делегатів, які представляли трудові колективи 36 газових компаній, в тому числі і представники ПАТ «Криворіжгаз». Учасники конференції висловили занепокоєння критичною ситуацією, яка не дозволяє забезпечити надійну та безаварійну роботу газових мереж. 

За останні роки обсяг споживання природного газу на Криворіжжі впав з майже 1,8 млрд. куб. м в 2011 році до 1,42 млрд. куб. м в 2014 році. Враховуючи те, що сьогодні політика уряду спрямована на скорочення обсягів споживання природного газу, а також значне подорожчання ресурсу, обсяг транспортування природного газу в 2015 році зменшиться ще на 15-20%. Це означає, що ПАТ «Криворіжгаз» не отримає доходів закладених у тариф, що негативно позначиться на фінансовому стані компанії та безпеки газопостачання. 

Низький рівень оплати праці газовиків призводить до частої зміни кадрів, що в свою чергу негативно впливає на безпеку газопостачання в регіоні. Нині чисельність робітників ПАТ «Криворіжгаз» скоротилась на 19%. Керівництво компанії та профспілки неодноразово зверталися до НКРЕКП з пропозицією врахувати при формуванні фонду оплати праці інфляційну та інші складові, але їх звернення були проігноровані. 

Проблемою стала платіжна дисципліна споживачів, яка погіршилася у зв’язку з різким зростанням вартості природного газу для населення та зниження платоспроможності громадян. Зокрема, на початок вересня цього року загальна заборгованість криворіжців за послуги газопостачання становила більше 100 млн. грн. Постійне зростання кількості неплатників перешкоджає ПАТ «Криворіжгаз» вчасно розраховуватися з постачальниками природного газу та забезпечувати придбання необхідних обсягів газу для безперебійного газопостачання. 

«Незважаючи на надскладну ситуацію, виробничо-експлуатаційні служби ПАТ «Криворіжгаз» всіма можливими силами і ресурсами забезпечують криворіжцям стабільне газопостачання. На заходи підготовки до нового опалювального сезону 2015-2016 років компанія виділила понад 10 мільйонів гривень» - говорить голова правління ПАТ «Криворіжгаз» Іван Вакуленко. 

Профспілка ПАТ «Криворіжгаз» разом з іншими газорозподільними підприємствами звернулися до Президента і Прем'єр-міністра з проханням терміново та особисто втрутитися в ситуацію, зокрема, провести відкриті слухання за участю керівників Міненерговугілля та НКРЕКП, а також привести тарифи на транспортування природного газу до економічно обґрунтованих, відобразити в тарифі зарплату працівників на рівні середньої по промисловості, захистити інтереси споживачів природного газу та не допустити банкрутства газорозподільних товариств.

Довідка. Основною сферою діяльності ПАТ «Криворіжгаз» є транспортування природного газу. На сьогодні рівень газифікації міста складає 98%. Природний газ отримують майже 300 тисяч сімей та 1,5 тисяч підприємств, установ і організацій. Найбільшими споживачами є підприємства гірничо-металургійного комплексу: АрселорМіттал Кривий Ріг, підприємства групи МЕТІНВЕСТ, ЄВРАЗ СУХА БАЛКА. Обсяги транспортування складають біля 1,4 мільярдів кубометрів природного газу на рік. ПАТ «Криворіжгаз» входить до реєстру великих платників податку в Дніпропетровської області та щорічно сплачує до бюджетів різних рівнів більше 40 мільйонів гривень.